SEO - Optimalizace pro vyhledávače

infoSEO (Search Engine Optimization, optimalizace pro vyhledávače) je vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby byly ve výsledcích hledání v internetových vyhledávačích zobrazovány na co možná nejvyšších pozicích.

Samozřejmě, že je možné zajistit přední pozice ve vyhledávačích i prostřednictvím placených služeb vyhledávačů, z nichž některé Vám tyto přední pozice garantují. Proč však platit za něco, co nemusí být nezbytné? Garance zobrazování Vašeho odkazu na prvních stránkách vyhledávačů dle vybraných klíčových slov rozhodně není levnou záležitostí a v případě exkluzivních klíčových slov se můžou ceny pohybovat i v desetitisícových částkách. A nezáleží jen na klíčových slovech, které si můžete "zaplatit", pokud nebudou mít Vaše stránky kvalitní obsah (který má na SEO podstatný vliv), návštěvníci se na ně vracet nebudou a celá investice se nakonec může obejít bez očekávaného efektu.


Metody optimalizace

  • Kvalitní a unikátní textový obsah - nejdůležitější faktor, který ovlivní pozice ve vyhledávačích
  • Vhodně navržená struktura textu - důležité jsou především správně konstruované nadpisy, seznamy, zvýraznění, atp.
  • Meta tags - Správně řešené meta informace (interní informace o každé webové stránce), jako součást jednotlivých stránek
  • Linkbuilding - Pokud je na stránku odkazováno z jiných webů, zvyšuje se její hodnocení (např. u Google se jedná o hodnotu PageRank, v případě Jyxo.cz je to jyxorank).
  • Krátké statické URL adresy - Adresy jednotlivých stránek je potřeba navrhovat tak, aby co nejlépe vystihovaly jejich obsah
  • Site maps - jednoduché XML mapy, které vyhledávačům usnadňují indexaci Vašich stránek

Každý vyhledávač disponuje jiným algoritmem, podle kterého přisuzuje hledaným stránkám jejich pozice. Přesné metody a algoritmy, jsou obvykle přísně střeženým tajemstvím každé firmy a navíc jsou průběžně aktualizovány. Základní mechanismus je ale zřejmý - pozice stránky ve výsledcích vyhledávání závisí na tom, do jaké míry podle algoritmu vyhledávacího stroje splňuje očekávání vyhledávajícího uživatele.


Objednat analýzu webových stránek